Investování je výpočet rizika úspěchu nebo neúspěchu firmy oproti odměnám, které je třeba získat.

Jaké jsou šance společnosti na úspěch a jaká bude návratnost investice? Jaké jsou šance neúspěchu firmy? Jaká může být ztráta, pokud k tomu dojde?

Stejný výpočet by měl být proveden před investováním do nové technologie.

Odměny

Odměna za investice do nanotechnologie je stejně dalekosáhlá a působivá jako samotná technologie.

Pro mnoho lidí slova „nanovědy“ a „nanotechnologie“ přinášejí asociace technologií, které jsou vysoce futuristické a jsou určeny pro budoucí generace. V každodenních výrobcích však již existují tisíce aplikací pro nanomateriály s potenciálem dalších stovek tisíc.

Zatímco nanomateriály jsou neuvěřitelně malé (grafen je tenký jako jeden atom a uhlíkové nanotrubičky jsou 50 000krát tenčí než lidský vlas), jejich velikost dává makrosvětu látky, které jsou vyrobeny s odlišnými vlastnostmi.

Například, zatímco uhlík je silný a těžký ve velkém měřítku, v nanoměřítku ztrácí váhu, ale získávají více síly. Jak poznamenává Americká chemická společnost, „uhlíkové nanotrubice jsou stokrát silnější než ocel a přesto jsou mnohem lehčí.“

Alternativně musí být zlatá cihla zahřátá na 1064 ° C, než se začne tavit. Ale stejná zlatá cihla v nanoformě roztaje při 591 ° C.

Kromě toho jejich malá velikost a velká povrchová plocha znamenají, že jen malé množství nanomateriálu smíchaného s jinou látkou může přenést vlastnosti síly, pružnosti, elektrovodivosti, magnetismu nebo více do nového materiálu.

Například recenze časopisu King Saud University Journal z roku 2019 o použití nanoproduktů zjistila, že mají obrovský dopad na výrobu pneumatik pro automobily. Analýza uvádějící, že „ Saze, oxid křemičitý a organický křemičitan se přidávají do kaučukových směsí za účelem zlepšení jejich vlastností a životnosti. Přidáním těchto částic v nanoměřítku vlastnosti pneumatik… ukazují významné zlepšení. “

Použitím nanomateriálů při výrobě pneumatik tak mohou být vyrobeny odolnější, mohou jim být dány elektricky vodivé vlastnosti (pro bezpečnější jízdu) a mohou být vyrobeny lehčí (pro lepší účinnost paliva).


Chcete-li se dozvědět více informací o tomto procesu, přečtěte si: Jak nanotechnologie způsobuje revoluci v pneumatikách nebo Vylepšená recyklace pneumatic díky objevu elastomeru


Rizika

Investoři mohou zjistit, že rizika pro investice do nové technologie, jako je nanotechnologie, jsou ve skutečnosti překvapivě nízká. Důvodem je, že nanoprodukty jsou již všude kolem nás a používají se v každém průmyslovém odvětví na planetě.

Farmaceutický, automobilový, elektronický, zemědělský (zemědělství i živočišná výroba), obranný, komunikační, metalurgický, obalový, výzkumný, letecký průmysl, průmysl nátěrových hmot, plastů a průmysl elastomerů, abychom jmenovali jen několik, všechny tyto odvětví používají nanoprodukty.

Očekává se, že dále poroste používání nanoproduktů.

Nanotechnologie - ať už se jedná o skutečnou výrobu samotných nanomateriálů nebo jejich implementaci do různých aplikací a trhů - je jedním z největších průmyslových odvětví na světě. Je to odvětví, které se za posledních deset let rychle rozvíjí, postupuje a roste a očekává se, že do roku 2024 poroste na 125 miliard dolarů - zhruba dvojnásobek toho, co je nyní, “vysvětluje průmyslový časopis Nano-Magazine. "Trhy, na které se nanomateriály rozšiřují, také rostou a meziročně se objevují nové trhy / aplikace, takže nikdy nebyl lepší čas stát se součástí rostoucího vědeckého hnutí."

Nejvýhodnější částí investice do nanotechnologie je to, že investujete do společnosti, jejíž zaměstnanci chodí pracovat do továrny na výrobu produktu, který průmysl potřebuje.

Příliš mnoho začínajících podniků existuje pouze s nápadem, obchodním modelem nebo technologií, aniž by něco skutečně produkovalo.

Zatímco investoři do nejnovější aplikace pro mobilní telefony mohou mít štěstí, když se aplikace Tik Tok nebo Face App stane virální, mnohým nezbývá než litovat, že vložili své peníze do nápadu, který se neuchytil.

Mezitím investoři do nanotechnologie vkládají své peníze do něčeho, co se již osvědčilo.

Odměny z nanotechnologie nejsou nijak závratné, ale s nízkými úrokovými sazbami, s propadajícím se realitním trhem po pandemii kovidu a akciovými trhy nervózně kolísající během voleb a čekajících na obchodní dohody, nanotechnologie pomalu ale jistě, zůstává možností, která stojí za zvážení.

Jak poznamenává Dr. Eijkel Kees, technický obchodní ředitel společnosti Mesa (institut pro výzkum nanotechnologií), „to [nanotechnologie] bude vyžadovat čas a nezmění vše přes noc, ale stejně jako internet se vkradne do našeho světa.“


Chcete-li se dozvědět více o investování do nanotechnologií a o tom, jak investovat do patentovaných nanoproduktů a procesů, navštivte stránky; AG CHEMI GROUP, která je provozovatelem i této stránky.


Fotografický kredit: Vidsplay from StockSnap, Manfred Richter from Pixabay, Vidsplay from StockSnap, Andrzej Rembowski from Pixabay, Free-Photos from Pixabay, a Peter Lomas from Pixabay