Hledáte rozumný a jednoduchý způsob, jak investovat své peníze, aby „nezahálely“ na účtu, kde se jejich hodnota neustále snižuje díky inflaci? Zajímavou alternativou proti složitým a mnohdy velmi rizikovým akciovým trhům je investice přímo do dluhopisů společnosti.

V současné době jsou úroky na bankovních a spořících účtech nulové nebo nezadržitelně klesají. Akciové trhy a fondy jsou nevyzpytatelné. Člověk musí mít obrovský přehled a věnovat nemalé úsilí a čas sledování trendů s nejistou vyhlídkou či dlouhou dobou splatnosti. Nabízí se tedy otázka, jak bezpečně investovat peníze? Stále oblíbenějším řešením této situace jsou firemní dluhopisy zavedených českých firem. Proč zvolit právě tento způsob?

Stabilní výnos s měsíční výplatou

Firemní dluhopisy neslibují žádné pohádkové zbohatnutí, ale garantují velmi stabilní a nadprůměrný příjem bez většího rizika. Půjčujete tím prostředky firmě, která se zavazuje ke splacení celé investované částky, včetně pravidelně splácených úroků, v předem dané lhůtě. Ta obvykle nepřesahuje 3–4 roky. Jsou tak ideálním nástrojem i pro začínající investory, kteří nemají tolik zkušeností a nechtějí studovat složité grafy či vybírat brokery. Stačí se přesvědčit, že firma nemá problém své závazky splnit.

Budoucnost přeje nanotechnologiím

Zajímavou příležitostí jsou v tomto ohledu dluhopisy firmy AG CHEMI GROUP, která se zabývá dodávkami a zpracováním chemických surovin po celém světě již od roku 1994. Nyní se soustředí na vývoj nanotechnologií a na jejich průmyslové využití ve výrobě podlah, kompozitních dílů či plastů, které tím získávají speciální vlastnosti. Za 5 let už má díky špičkovému týmu vědců a odborníků desítky dokončených projektů se spokojenými zákazníky a dodává řadu produktů přímo na míru.

Trh s nanotechnologiemi v poslední době roste až o 10 % za rok a nic na tom nemění ani současná situace. Naopak budoucnost chemického průmyslu tkví právě v nanomateriálech, které jsou šetrnější k prostředí a poskytují řadu užitečných vlastností. I proto společnost aktuálně patentuje 2 vlastní technologie obohacování materiálů nanoaditivy a získala grant na rozvoj z Evropského fondu ve výši 17 milionů.

Nyní chce vybudovat vlastní nanotechnologické centrum, kde bude provádět nejen výzkum, ale hlavně vývoj a výrobu skutečných, moderních řešení pro široké využití v praxi. Pro další financování výstavby se firma rozhodla nabídnout dluhopisy s ročním úrokem 6,8 % a splatností 40 měsíců také veřejnosti. AG CHEMI GROUP ručí za poskytnuté investice svým majetkem a investiční prospekt firmy schválila ČNB. Jedná se tedy o stabilní firmu s dlouhodobou tradicí a ročním obratem téměř půlmiliardy korun, mezi partnery AG CHEMI GROUP patří výzkumné ústavy v Česku, Německu, Lucembursku i na Ukrajině.

Co od své investice můžete čekat Vy?

Cena jednoho dluhopisu a zároveň minimální investice je 10 000 Kč. Velkou výhodou je fakt, že úroky Vám budou vypláceny každý měsíc. V kalkulačce na stránkách firmy si můžete snadno spočítat, kolik Vám Vaše investice za 40 měsíců vydělá a zjistíte i výši měsíční splátky, kterou obdržíte. Například při 200 000 Kč se jedná o celkem 38 520 Kč. Během celé doby budete pravidelně informováni o všech novinkách.

Nenechávejte své peníze ztrácet na hodnotě. Staňte se také investorem a nechte své úspory vydělávat. Více informací a odpovědí na vaše otázky najdete přímo na stránkách AG CHEMI GROUP.


Photo credit: AG CHEMI GROUP