Země, které se rozhodly podporovat vědu, výzkum a inovace patří dnes mezi ty nejvíce prosperující. Díky novým technologiím výrazně roste životní úroveň obyvatel, jelikož za polovinu ekonomického růstu je zodpovědný technologický pokrok. Investice do nových technologií bychom tudíž určitě neměli podceňovat.

V celosvětovém žebříčku zemí patří České republice 24. místo v inovacích. Každý rok se u nás patentuje přes 600 nových technologií a vynálezů. Inovační strategie vlády má dokonce za cíl zařadit ČR do 12 let mezi nejpokrokovější země po bok Švýcarska, Švédska nebo Velké Británie. Zatím ale vládní podpora nadějných, šikovných firem s kvalitními technologiemi pokulhává.

Nicméně naše firmy, které investují do vývoje, v tomto ohledu řadí ke světové špičce, například jako firmy: Avast – lídr v oblasti kyberbezpečností, populární 3D tiskárny od Prusa Research, které v době pandemie posloužily k tisku ochranných štítů pro zdravotníky, nebo Technická univerzita v Liberci, která drží významné pozice na poli nanovláken a nanočástic ve světě. Jsme zkrátka kreativní a technologický národ. Víte, jak můžete investovat a jít s dobou i vy?

Česko kolébkou nanotechnologií

Patent stroje na průmyslovou výrobu nanovlákna pochází právě z naší země, a to hned ze samého počátku rozvoje nanotechnologií – odvětví, které se zabývá mikroskopickými částicemi, které vylepšují vlastnosti materiálu.

Právě probíhající pandemie ukázala, jak jsou inovace a technologický pokrok v této oblasti důležité, a jak silný potenciál v oblasti nanotechnologií u nás máme. Například společnost Pardam, která je předním světovým výrobcem nanovláken, je úspěšně využívá i při výrobě respirátorů.

Firma AG Chemi Group momentálně testuje vlastní vyvinuté příměsi nanostříbra s antivirálními a antibakteriálními vlastnostmi. Současně patentuje dvě své inovativní technologie nanostrukturování polymerů, a také letos realizuje výzkumné nanocentrum v ČR, což může být investiční příležitost pro vizionáře.

Podílejte se na technologickém pokroku ČR i vy  

Rozvoj pokročilé materiálové technologie vyžaduje dostatečné finanční investice. Proces vývoje zahrnuje dlouhé experimentovaní, laboratorní zkoušky a testy, a až poté je možné rozjet výrobu. Přestože boj s nákazou dostal nanotechnologie opět do popředí a ukázal jejich význam, zájem velkých investorů a ochota investovat ještě není dostatečná.

A toto je příležitost pro vás – výstavbu zmíněného nanotechnologického centra se společnost AG Chemi Group s.r.o. rozhodla financovat i pomocí veřejně dostupných dluhopisů s ročním úrokem 6,8 %. Díky tomu můžete technologický rozvoj v naší republice také podpořit, a ještě na tom vydělat – firemní dluhopisy poskytují lepší zhodnocení než spořící účty a zároveň jsou daleko bezpečnější než například obchodování s akciemi.

Více podrobností o investici se dozvíte přímo na stránkách AG Chemi Group.