Všichni jsme si už zvykli na rutinu čistějších rukou.

Vstupujete do obchodu? Použijete dezinfekční prostředek na ruce.

Vracíte se domů? Použijete mýdlo a vodu.

Vystupujete z autobusu? Použijete dezinfekční prostředek na ruce.

Navzdory časté dezinfekci, která je novou normou, je však stále třeba se naučit nějaké triky pro lepší sanitaci rukou.

1. Sundejte si prsteny před použitím dezinfekčního prostředku na ruce.

Podle Dr. Grega Goodmana, prezidenta Australasian Society of Cosmetic Dermatologists, by si lidé měli před aplikací dezinfekčních prostředků na ruce vždy odstranit prsteny a náramky, protože alkohol používaný ve většině dezinfekčních přípravcích na ruce by mohl odbarvit nebo opotřebovat šperky.

Alternativně navrhuje: „… sundejte si prsteny a vyčistěte je poté, co jste použili dezinfekční prostředek na ruce.“

Kromě toho se mýdlo a dezinfekční prostředek na ruce mohou zachytit pod prstýnky a řemínky hodinek a mohou se stát dráždivou formou dermatitidy.

"Alkohol někdy zhorší a opotřebuje horní vrstvu a někteří lidé mohou být náchylnější k alergii na nikl," vysvětluje Dr. Li-Chuen Wong, vedoucí dermatologického oddělení v dětské nemocnici v Westmead v Sydney.

2. Hydratujte po použití dezinfekčního prostředku na ruce.

"Dezinfekční prostředky na ruce jsou antiseptické výrobky - jsou vyrobeny tak, aby dezinfikovaly pokožku," říká Vanessa Thomas, zakladatelka Freelance Formulators. "Časté používání může způsobit podráždění pokožky nebo ji vysušit." Pokud máte citlivou pokožku, účinky mohou být horší. Vysychání je způsobeno alkoholem. “

Odbornou radou proti tomuto stavu je používat dezinfekční prostředek na ruce, pouze pokud je to nutné a po té používat kvalitní krém.

"Je důležité to nepřehánět s dezinfekčním prostředekem a po každém použití ruce natírat krémem," radí dermatolog Dr. Peterson Pierre.

"Pokud nemůžete minimalizovat použití dezinfekčního prostředku na ruce, je dobré automaticky natřít ruce krémem," dodává Thomas. "Suchá kůže je způsobena nedostatkem obsahu vody v pokožce." Nejlepší je krém s přísadou kyseliny hyaluronové, která pomáha vázat vodu v pokožce a okluzivní látky, která pomáhá vytvářet na pokožce film, který udržuje vlhkost. “

3. Snažte se děti naučit dezinfikovat pravidelně ruce.

Zatímco rodiče učili své děti umýt si ruce před jídlem a po použití toalety, dnes máme šanci, aby se zvýšila úroveň čistoty každého už v mladém věku.

Mýdlo a voda by se proto měly stát častější a důkladnější rutinou a stříkání dezinfekčního prostředku na ruce by se mělo stát normou.

Vedle učebnic, per a tužek by měla být do každé školní tašky přidána také malá láhev dezinfekčního prostředku na ruce. Dnes mnoho společností nabízí láhve nebo cestovní balení ručních gelů a dezinfekčních prostředků, dostatečně malých, aby se vešly do penálu nebo do boční kapsy školní tašky. Tam to lze snadno vidět a může sloužit jako malá připomínka, že si dítě má dezinfikovat ruce.

Před pandemií bylo udržování našich čistých rukou otázkou zdraví a společné zdvořilosti. Příchod koronaviru z něj učinil mnohem důležitější problém - ten, který narušuje životy všech a vážně ohrožuje ty nejzranitelnější ve společnosti.

Lékařští odborníci zdůrazňují, že čisticí prostředky na cestách jsou klíčovou součástí všeho, co se stává součástí normálu.

"Pokud mýdlo a voda nejsou okamžitě k dispozici," říká Dr. Tsippora Shainhouse, dermatolog pracující ve společnosti SkinSafe "dezinfekční prostředky na ruce jsou dobrou alternativou ke snížení potenciálně infekční mikrobiální zátěže - jako jsou viry, bakterie, houby - na rukou nebo pokožce."


Pokud byste chtěli praktické cestovní balení gelu na ruce nebo kapesní nádobu na dezinfekci rukou pro dětský penál, kapsu kabátu nebo kabelku, podívejte se na širokou škálu produktů nabízených společností AG PROTECT.


Fotografický kredit: Vesna Harni from Pixabay, Julia M Cameron from Pexels, AdoreBeautyNZ, & AGPROTECT