Pandemie dala jasně najevo dvě věci: důležitost zachování zdraví a důležitost péče o nejzranitelnější členy společnosti.

Pražská společnost AG CHEMI GROUP si je tohoto vědoma a tak věnovala dezinfekce na ruce a dezinfekční spreje vyráběné její dceřinou společností AG PROTECT.

Vzhledem k druhé vlně infekce, která se nyní šíří po celé České republice, dar antibakteriálních a antivirových čistících produktů nemohl přijít v lepší době.

Dobročinnými organizacemi, které dostaly uvítací pomoc, byl Domov seniorů Rudná, domov Sanamim pro osoby závislé na drogách a Dětský domov Charlotty Masarykové.

Zatímco AG CHEMI GROUP má již dlouhodobý závazek s Domovem seniorů Rudná a Dětským domovem Charlotty Masarykové a poskytuje jim finanční podporu již více než 10 let, byl dar Sananimu velmi vítaným překvapením.

"Vzhledem k současné situaci nebylo možné osobně se setkat s klienty těchto zařízení. Na základě politiky sociálního distancování jsme byli schopni darovat dezinfekční prostředky na ruce pracovníkům správy domů, kteří byli velmi vděční za náš dar, “uvedla Oksana Forkavec, vedoucí kanceláře společnosti.

"Pan Kozlík, který pracuje pro Sananim, si dokonce udělal čas a vysvětlil, jak charita pomáhá těm, kteří jsou závislí na drogách."

Zatímco mytí rukou zůstává nejúčinnější obranou proti infekci před koronaviry, dezinfekční prostředky na ruce a dezinfekční spreje poskytují klíčový nástroj, pokud nejsou k dispozici mýdlo a voda.

Dále je také důležité používat dezinfekční prostředek na ruce na bázi alkoholu, který je dostatečně silný, aby byl účinný proti koronaviru.

Standardní hladina alkoholu potřebného k usmrcení většiny bakterií a virů (včetně koronavirů) je 60% až 80%. V ideálním případě by dezinfekční prostředek nebo gel na ruce měl obsahovat blíže k 80% obsahu alkoholu, aby se dosáhlo plné důvěry v jeho účinnost. Ti, kteří mají méně než 60% alkoholu, nemají dostatečnou smrtící sílu k ničení virů a choroboplodných zárodků, a mohou místo toho pouze snížit rychlost růstu viru nebo zabít některé (ale ne všechny) skupiny patogenů.


Řada výrobků na dezinfekci a dezinfekci rukou AG PROTECT splňuje zdravotní normy EU a většina obsahuje více než 79% alkoholu. Navštivte jejich webové stránky a prohlédněte si jejich sortiment.


Fotografický kredit: AG PROTECT